1. Baskı için gönderdiğiniz logonun, görselin ekranda yada kağıt üzerinde görünen orijinal renkleri ile cam veya porselen üzerine uygulanan renkler hiçbir zaman aynı tonda yapılamamaktadır. Özellikle ara renklerde bu fark daha net görünmektedir. Sipariş veren şirket/şahıs bu şartları göz önünde bulundurarak sipariş verdiğini kabul etmiş sayılır.

2. Eğer renklerin gerçeğine en yakın olması konusunda hassasiyet gösteriyorsanız numune çalışması yapılması gereklidir. Numune ücreti baskıdaki renk sayısına göre 200TL+KDV ile 1500TL+KDV arasında değişmektedir. Numune ürün 2-5 gün arasında hazırlanmaktadır. Numune ücreti için bilgi alınız.

3. Ayrıca aynı görsel hem cam hem porselen ürüne uygulandığında yine arasında ton farkı olacaktır.

1. maddenin nedenleri: Cam ve porselen boyaları metal madenlerden elde edilir, aynı harmanda tek seferde üretilen ana renk boyalar aynı renk görünümünü verirler. Bir sonraki üretimde harman yapılan boyalar farklı maden konumlarından çıkarıldığından birebir aynı renk görünümünü vermeyebilir. Ara renkler ise ana renklerin formül ile karıştırılmasıyla elde edilir. Bazı renk tonları cam ve porselen üzerinde hiçbir zaman elde edilemez. Bu yüzden logo ve görsel tasarımlarınızı hazırlarken ana renkleri kullanmaya özen göstermeniz tavsiye edilir. Ayrıca tüm büyük marka ve şirketlerin logoları genellikle 1 veya 2 renkten oluşur, sade ve kolay okunabilir tasarlanmıştır.

2. maddenin nedenleri: Bu ücretlerin talep edilmesinin nedeni baskıların dijital bir sisteminin aksine serigraf yöntemi ile yapılmasıdır. Her renk için ayrı boya formüle edilmesi, kalıp hazırlanması, baskı, ürüne transfer, fırınlanma gibi üretim süreçlerinin yaklaşık 3-4 gün sürmesidir. Ayrıca bu ücretler sipariş miktarı ile de bağlantılıdır, düşük ve yüksek miktarlı siparişler için aynı numune süreci işlediğinden dolayısıyla düşük miktarlı siparişlerde numune ücreti toplam sipariş miktarı içerisinde büyük bir oran olabilmektedir.

3. maddenin nedenleri: Cam boyaları 600C de, porselen boyaları 800C de fırınlanmaktadır. Cam ve porselen boyaları farklı hammaddelerden üretilir, cam ve porselen üründe aynı boyalar kullanılmadığı içinde birebir aynı renk tonlarında görünmezler. Bir diğer etken ise camın yüzeyinin şeffaf, porselenin ise beyaz olmasıdır. Şeffaf zeminde genellikle boyalarda şeffaf görünür, bu yüzden  cam baskıları daha cansız ve zayıf, porselen baskıları ise daha parlak ve canlı görünümde olurlar.